fbpx

Laserové gravírovanie

Laserové gravírovanie, značenie, tvarový výsek

Laserová technológia umožňuje vysoko kontrastné a dobre čitateľné označovanie predmetov a gravírovanie vzorov aj pri malých rozmeroch. Pomocou laserového lúča vypálime grafiku priamo do materiálu a vygravírujeme tak vaše logo, text alebo obrázok do dreva, kože, plastov, kovov, skla a iných materiálov.

Do akých materiálov robíme gravírovanie laserom?

Technológia laserového gravírovania je vhodná na označovanie produktov z dreva, kovu, skla a niektorých druhov plastu. Gravírovaním do drevena dochádza v mieste brandingu stmavnutie materiálu (opálenie) spôsobené laserovým lúčom a vlastnosťami dreva. Hĺbka odpalu materiálu pri drevených produktoch je približne 1mm.

Okrem označovania reklamných predmetov a gravírovania sklenených pohárov, vieme laserom vyrobiť reklamné štítky a tabuľky - napr. označenia na schránky, informačné štítky, menovky a pod.

Aká bude výsledná farba brandingu?

Pri všetkých reklamných predmetoch dekorovaných laserom, či už sú to kovové, plastové, sklenené, alebo drevené, je výsledná farba brandingu daná vnútorným sfarbením a štruktúrou materiálu. Nejedná sa však o žiadnu chybu, ale o štandardnú fyzikálnu reakciu materiálu a výslednú farbu brandingu nie je možné ovplyvniť.

Niektoré reklamné predmety sú špeciálne určené práve pre gravírovanie laserom a vnútorná farba je v takomto prípade voči povrchovej kontrastná.

Značenie reklamných predmetov gravírovaním je trvalé a nie je možné ju bežným používaním odstrániť.