Dôležitosť kvality papiera a povrchovej úpravy tlačovín

  Technologický pokrok v oblasti digitálnej tlače priniesol efektívne riešenia pre rastúci dopyt po kvalitnej tlači v menších nákladoch. Naše digitálne tlačiarne sú schopné produkovať širokú paletu tlačovín v kvalite porovnateľnej s ofsetom za skvelú cenu. Ale viete využiť naplno tento kreatívny priestor s ohromným množstvom možností?!

  Zdroj: flickr / unnelbravo.portfolio

  O celkovej kvalite tlačovín však nerozhoduje iba samotná kvalita tlače, ale aj nasledujúce faktory:

  • kvalita ponuky a hodnota prezentovaných informácií
  • kvalita použitých fotografií
  • kvalita a nápaditosť grafického spracovania
  • kvalita a typ papiera
  • kvalita povrchovej úpravy a dokončovacieho spracovania.

  Ako zlepšiť vzhľad tlačovín?

  Existuje niekoľko spôsobov, ako zaručene zvýšiť atraktivitu vašich tlačovín. Ako sme už spomínali, jedným z nich je výber správneho papiera. V ponuke máme najkvalitnejšie tlačové médiá rôznych gramáží, textúr a povrchových úprav, optimalizovaných pre digitálnu tlač:

  • natieraný papier lesklý je chemicky upravený pre dosiahnutie vysokej bielosti a hladkého povrchu. Umožňuje jedinečnú kvalitu tlače a ostré, živé farby.
  • hodvábny papier obsahuje malé kúsky hodvábnych nití. Jeho jemná povrchová textúra je príjemná na dotyk, ktorým sa líši od štandardného papiera pre tlač. Ultrahladký povrch umožňuje mimoriadne verné farebné podanie, čím dosiahnete profesionálny vzhľad tlačovín, ktoré budú vaši zákazníci milovať.
  • prémiový papier – luxusný kreatívny papier s rôznymi štruktúrami a povrchovými úpravami (vrátane metalických) má zásadný vplyv na výstupnú kvalitu vašich tlačovín.

  Dokončovacie spracovanie

  Môžete mať fantastický dizajn vytlačený na luxusnom kreatívnom papieri, ale dojem môže úplne pokaziť nezvládnutie finálnej úpravy výtlačkov. Základom pre dosiahnutie dokonalého vizuálneho efektu je presný a čistý rez bez rozstrapkaných okrajov.

  Luxusný dojem je možné umocniť rôznymi spôsobmi finálnej úpravy tlačovín:

  • laminácia – na výtlačok je pôsobením tepla a tlaku aplikovaná tenká plastová fólia, ktorá zvyšuje mechanickú odolnosť, odolnosť voči vlhkosti, oteru a ďalším vplyvom okolitého prostredia. Laminovacia fólia môže mať rôznu hrúbku a môže byť lesklá, matná alebo štruktúrovaná.
  • parciálne UV lakovanie – Parciálne lakovanie UV lakom sa používa na efektné zvýraznenie nápisov, obrázkov, log a iných grafických prvkov alebo ich častí. Používa sa tiež aj ako jednoduchý ochranný prvok tlačovín ako diplomy, darčekové poukážky, šeky apod.
  • digitálny výsek – umožňuje vyrezať do najmenšieho detailu aj všetky zložité tvary a motívy, ktoré si len dokážete predstaviť
  • zaoblenie rohov – aj niečo tak jednoduché môže pridať na atraktivite niektorých tlačovín ako napr. vizitiek, visačiek, kartičiek a poukážok. Zaoblené môžu byť všetky 4 rohy, jeden alebo napríklad dva protichodné.
  • zlatenie – zušľachťovanie tlačovín zlatením dodá luxusný vzhľad vizitkám, pozvánkam, certifikátom, diplomom, vstupenkám a iným tlačovinám.
  • razba – slepotlač do papiera zaručene zatraktívni vizitky, hlavičkové papiere, obálky, pozvánky, certifikáty, výročné správy, visačky, zakladače, atď.

  Povedzte nám, čo chcete dosiahnuť, váš rozpočet a vaše očakávania. Na základe týchto informácií o vašom projekte navrhneme konkrétne riešenie, vhodný typ papiera a dokončovacie spracovanie.

  Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa tlače alebo chcete prediskutovať svoj pripravovaný projekt, kontaktujte nás.

  .